Δημοσιεύθηκε 3 weeks ago

Αναπληρωτής Διευθυντής Διεύθυνσης Οικονομικών Υπηρεσιών (έδρα Τρίκαλα)

ΤοποθεσίαΤρίκαλα, Τρικάλων, Greece

Επίπεδο θέσηςManager

ΚλάδοςFinance and Accounting

Η Adecco HR είναι η μεγαλύτερη εταιρεία παροχής υπηρεσιών ανθρώπινου δυναμικού παγκοσμίως και πιστοποιημένη στην Ελλάδα, σύμφωνα με το διεθνές πρότυπο ISO 9001:2015, στους τομείς εύρεσης και επιλογής προσωπικού και προσωρινής απασχόλησης. H Adecco, για λογαριασμό πελάτη της, για λογαριασμό πελάτη της στον τραπεζικό κλάδο, αναζητά ένα (1) άτομο για τη στελέχωση της παρακάτω θέσης:

Προφίλ Υποψηφίου
•    Πτυχιούχος ΑΕΙ Οικονομικής Κατεύθυνσης, με επαγγελματικά προσόντα οικονομολόγου και φοροτεχνικού λογιστή Α’ τάξεως.
•    Προϋπηρεσία τουλάχιστον πέντε (5) ετών σε Οικονομικές Υπηρεσίες Ιδιωτικών Εταιρειών ή Τραπεζών.
•    Πολύ καλή γνώση της Αγγλικής γλώσσας.
•    Άριστη γνώση Η/Υ (Microsoft Office).
•    Η γνώση ή / και η προϋπηρεσία σε θέματα που αφορούν το θεσμικό πλαίσιο των πιστωτικών ιδρυμάτων και ειδικά των εποπτικών αναφορών θα εκτιμηθεί.
•    Ικανότητα στην ανάλυση και επίλυση προβλημάτων.
Περιγραφή Θέσης
•    Συμμετοχή στη σύνταξη της ετήσιας χρηματοοικονομικής έκθεσης και αν απαιτηθεί ενδιάμεσων εκθέσεων.
•    Συμμετοχή στη σύνταξη προϋπολογισμού, παρακολούθηση, αναφορές απολογιστικές και διορθωτικές ενέργειες.
•    Εσωτερικές οικονομικές αναφορές.
•    Υποβολή αναφορών προς την Τράπεζα της Ελλάδος και τρίτους. Γνώση και εφαρμογή του πλαισίου εποπτικών αναφορών.
•    Επεξεργασία των αρχείων τα οποία χρησιμοποιούνται για την παραγωγή των αναφορών.
•    Γνώση του Λογιστικού και Φορολογικού πλαισίου. Εποπτεία σε συνεργασία με τον Διευθυντή σε εργασίες του λογιστηρίου.
•    Έλεγχο και υπογραφή των παραστατικών Λογιστηρίου.
•    Σε ειδικές περιπτώσεις σύνταξη του ενημερωτικού δελτίου για αύξηση κεφαλαίου.
Παροχές Εταιρείας
•    Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
•    Ιδιωτική ασφάλιση
•    Εταιρικό κινητό και laptop
Μετά τη συλλογή και αξιολόγηση των βιογραφικών σημειωμάτων θα επικοινωνήσουμε με τους υποψηφίους που ανταποκρίνονται στις απαιτήσεις της θέσης προς στελέχωση για να οριστεί συνάντηση για συνέντευξη.
Για την καταχώριση του βιογραφικού σας στη βάση της Adecco προτείνεται η χρήση του Google Chrome.
Όλες οι αιτήσεις θεωρούνται απόλυτα εμπιστευτικές.